اتصالات هیدرولیک

اتصالات هیدرولیک

اتصالات هیدرولیک

این اتصالات کاربرد بسیاری در صنایع مختلف دارند و اتصالات هیدرولیک فشار قوی توانسته اند بهره وری از سیالات تحت فشار را آسان سازند.

اتصالات هیدرولیک عموما برای قرار گیری بر روی سر شیلنگ های هیدرولیک ساخته و طراحی شده است که جنس این نوع اتصالات از فولاد می باشد. اتصالات هیدرولیکی باید قوی و همه کاره و قابل اطمینان باشند تا بتوانند با خیال راحت و موثر در کاربردهای مربوطه خود کار کنند.

این اتصالات را می توان یکی از پر کاربرد ترین اتصالات معرفی کرد. اتصالات هیدرولیک بصورت هفت رنگ یعنی آبکاری زرد و سفید ساخته و به روی سر شیلنگ های هیدرولیک پرس می شود.

فروشگاه ایده آل صنعت عرضه کننده انواع شیلنگ های هیدرولیک و پنوماتیک و همچنین اتصالات مربوطه است. فروشگاه ایده آل صنعت دارای بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه فروش این محصولات می باشد.

انواع تیپ این اتصالات

اتصالات هیدرولیک دارای چند تیپ هستند که در بازار شناخته شده است این تیپ ها عبارتند از:

  • اتصالات آلمانی
  • اتصالات انگلیسی
  • اتصالات آمریکایی (اتصالات پرچی)

اتصال پرسی (ثابت)

در اتصال پرسی با استفاده از پرس مخصوص هیدرولیکی یا مکانیکی شیلنگ به سر توپی اتصال پرس می شود. در اتصال پرسی،دیواره ی شیلنگ،بین حلقه های داخلی وخارجی سر اتصال قرار می گیرد و پس از پرس شدن،با فشار محکم می شود.

اتصال جداشونده

شیلنگ ها و اتصالات انواع مختلفی دارند. به صورتی که می توانیم بگویم تقریبا برای هر نوع شیلنگ ، بیش از ۳۰ نوع اتصال در اندازه های مختلف که برای هر کدام از دو نوع پرسی و جدا شونده تولید می شود. در شیلنگ های چند لایه باید از اتصال پرسی استفاده شود. در تمام انواع اتصالات توصیه می شود حداقل یکی از شیلنگ ها در محل اتصال قابلیت چرخش داشته باشد .

معرفی برخی از اتصالات هیدرولیک

اتصالات هیدرولیک

اتصالات هیدرولیک

پوسته شیلنگ هیدرولیک نوعی اتصال ، ساخته شده از جنس روی ، استیل و یا فولاد کربنی ، بمنظور ایجاد امنیت بالاتر در شیلنگ های هیدرولیک مورد استفاده قرار می گیرد . در واقع پوسته شیلنگ در نقش بست ها و اتصالات اما با مقاومت بالاتر کاربرد دارند. این محصول می تواند از هرگونه نشتی جلوگیری نموده و یک اتصال بی نقص را با پوشش ۳۶۰ درجه در اطراف شیلنگ ایجاد نماید.

 

مهره دنباله ها یکی از انواع اتصالات هیدرولیکی هستند که برای تغییر جهت لوله ساخته شده اند. این اتصالات به شما امکان می دهد تا مسیر لوله ها را به راحتی عوض کرده تا در قسمت لوله کشی گوشه ها مشکلی نداشته باشید که بتوانید هزینه های لوله کشی را تا حد امکان کاهش دهید.

اکثر مهره های دنباله دارای زوایای ۹۰ و ۴۵ درجه هستند . این مهره ها بیشتر از جنس فولاد ساخته شده اند.

سر شیلنگی

با توجه به نحوه عملکرد اجزاء مختلف در سیستم های حرارتی و یا برودتی سیالات نظیر مایع و گاز در طول مسیرهای گوناگونی در جریان هستند که امکان دارد مسیرهای جریان سیالات در ورودی ها و خروجی های اصلی در کمپرسور و یا مبدل باشد و یا مسیر جریان فرعی سیالات مانند ورودی در سنسورها ، در مواردی این امکان وجود دارد که در برخی سیستم های برودتی شیلنگ ها را جایگزین استفاده از لوله ها کرد.

از دیگر موارد استفاده از شیلنگ ها زمان نصب نمایشگر فشار می باشد که به آسانی و در حداقل زمان می توان از شیلنگ ها استفاده نمود. در این بین سرشیلنگ های هیدرولیک ارتباط بین شیلنگ های به کار رفته و قطعه مورد نظر را برقرار می کنند. سرشیلنگی در واقع نوعی از اتصالات است که برای اتصال بین یک لوله و شیلنگ می باشد. سر شیلنگی هیدرولیک قطعه ای کوچک و ارزان است که کاربرد فراوانی دارد و اهمیت آن را در صنعت نمی توان نادیده گرفت.

انواع سری های شیلنگ

زانوی ۹۰ درجه هیدرولیک: هنگامی که در سیستم های هیدرولیکی، شیلنگ به کار گرفته شده و قطعه که به آن متصل است در یک راستا قرار نگرفته باشند برای اینکه از خم شدن شیلنگ جلوگیری شود از این نوع سر شیلنگی استفاده می کنیم. چون خم شدن شیلنگ با گذشت زمان باعث خراب شدن و ایجاد پارگی در شیلنگ می شود.

سر شیلنگی صاف: این سر شیلنگ ها دارای ساختاری شده هستند و یک از انواع ساده ایجاد اتصال بین شیلنگ ها و قطعات است. این اتصالات تشکیل شده از یک سوزن و مهره هستند. یکی از کاربرد های این اتصالات متصل کردن شیلنگ به کمپرسور است.

اتصال سری سه راه مهره وسط : وقتی در یک سیستم هیدرولیکی نیاز باشد دو انشعاب بگیریم در این زمان این نوع اتصال به کمک ما می آید.

رابط زانوی پیچی: اگر بخواهیم یک سر شیلنگی پر کاربرد در اتصالات هیدرولیک نام ببریم این نوع سر شیلنگی است.

در کل اتصالات هیدرولیک فشار قوی اتصالاتی پر کاربرد و ضروری در صنعت می باشند و دارای سایز های مختلف و انواع گوناگون می باشد. ما در این مقاله فقط به توضیح کلی این اتصالات پرداختیم ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این اتصالات و نحوه بکارگیری هر یک از این اتصالات هیدرولیکی می توانید با تماس حاصل نمایید.